استفاده از محصولات چرمی چه مزیت هایی دارد؟

۹ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۲:۴۵ ق.ظ

مزایای استفاده از چرم

چرم محصولی است که توسط انسان برای ساخت لباس­ها و لوازم فرعی مدت­ها قبل از اینکه صنعت مُد پدیدار شود، مورد استفاده قرار گرفته است. این محصول در تمام دوره­ها و تقریباً هر فرهنگ بوده است و مردم آن دوره آگاهانه آن را انتخاب کرده بودند. چرم یک ماده­ی عالی می­باشد که از بدن انسان یا کالاها حفاظت می­کند  و راحت و بادوام می­باشد.

برخی از مزایای چرم :

دوام محصولات چرمی:

چرم یک ماده­ی بسیار بادوام است مخصوصاً اگر از کیفیت بالایی برخوردار باشد. بطور کلی تولیدکنندگان چرم سعی می­کنند که از چرم خود بهترین کالا را بسازند که مقاوم­تر و بادوام­تر خواهد بود. اگرچه کالاهای چرمی دارای کیفیت بالا ممکن است گرانتر باشند، شما می­توانید تقریباً همیشه از این مسئله مطمئن باشید که آنها سالها دوام خواهند داشت.

 

کیف و کفش های چرمی همیشه مد هستند :

 ما هنگام صحبت کردن درباره­ی دوام چرم باید درباره­ی همیشگی بودن آن نیز صحبت کنیم. کالاهای چرم همیشه دارای سبک خاص خود هستند.

جذاب بودن همیشگی محصولات چرمی:

 چرم یک ماده­ی بسیار برازنده می­باشد. با رنگ طبیعی خود یا بصورت رنگ شده همیشه درجه­ی خاصی از کیفیت را به هر نوع طرح خواهد افزود. هر چیزی که از جنس چرم باشد قدرتمندتر بنظر می­رسد مثلاً کیف­های پول چرمی بهتر از کیف­های قالب­پذیر و نرم بنظر می­رسند، کیف های چرمی بسیار تأثیرگذارتر از شلوارهای کتان بنظر می­رسند. چرم اصل ترک نخواهد خورد بنابراین اجناس چرمی شما همیشه می­توانند مورد استفاده قرار گیرند.

طبیعی بودن ( البته به شرط خرید چرم طبیعی):

 چرم یک پارچه­ی­ طبیعی است و ما از هر نوع چرم ترکیبی چشم­پوشی نمی­کنیم (البته با چند مورد استثناء). دارا بودن چیزهایی که متشکل از بافت­های طبیعی می­باشند همیشه مهم است. هنگامی که موضوع لباس مطرح می­شود ما بعنوان انسان باید با اجناس طبیعی سر و کار داشته باشیم. الیاف ترکیبی باعث جوش زدن و خارش پوست شما می­شوند و اگرچه گاهی اوقات شما ممکن نیست این مسئله را احساس کنید که پوشیدن لباس­های طبیعی باعث خواهند شد که شما از لحاظ جسمی و روحی احساس خوبی داشته باشید برخلاف الیاف ترکیبی که می­توانند باعث شوند احساس بد داشته باشید زیرا آنها مواد خارجی نسبت به بدن شما هستند و برای پوشش انسان بهینه­سازی نگردیده­اند.

 

مقاومت و حفظ کیفیت در محصولات چرمی:

 محصولات چرمی گذشته از بادوام بودن برای یک مدت طولانی، معمولاً کیفیت خود را به مرور زمان نیز حفظ می­کند. چرم مقاوم به فرسودگی است، می­تواند مقاوم در برابر آتش باشد (اگر مقاوم بودن در برابر آتش نیز در نظر گرفته شود) و تا اندازه­ای ضد آب است. برخلاف مواد دیگر، چرم همچنین مقاوم در برابر گرد و غبار و بیماری­های قارچی می­باشد. چرم همچنین پارچه­ی زخم­بندی است و عاری از گرد و غبار می­باشد.

 

انعطاف ­پذیری کیف ها و کفش های چرمی:

با تمام صحبتی که درباره­ی محکم بودن چرم کردیم، یک شخص ممکن است فکر کند که چرم مشابه با سنگ یا چوب می­باشد اما واقعاً اینگونه نیست با گذشت زمان، چرم بیشتر و بیشتر انعطاف­پذیر می­شود در حالیکه شکل و مقاومت خود را حفظ می­کند. به این دلیل است که اگر جنس چرمی که شما خریدید در ابتدا کمی مانند چوب بنظر آمد و بعد شروع به نرم شدن کرد نباید نگران باشید، احتمال می­رود که اینگونه باشد و چیز بدی نیست. ویژگی انعطاف­پذیر بودن چرم آن را فقط عالی­تر می­کند.

در خاتمه ما می­توانیم بگوییم که چرم یکی از محصولات مطلوب می­باشد، در عین حال که محکم است اما با شما و سبک زندگی شما سازگار است، ارزان و طبیعی است، شگفت­انگیز به نظر می­رسد و بی­نهایت بادوام می­باشد.

اگر چنانچه به دنبال خرید محصولات چرم طبیعی و دست دوز هستید می توانید چند نمونه از آنها را اینجا مشاهده کنید.