کدام مواد غذایی برای افزایش خواص آنها با هم مصرف شوند؟

۸ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۰:۰۰ ق.ظ

کدام مواد غذایی خواص مثبت یکدیگر را تقویت می نمایند؟

بیشتر افراد با خواص مختلف مواد غذایی آشنایی دارند با این وجود راهکارهایی برای جذب بیشتر خواص مختلف انها مانند انواع ویتامین ها و مواد معدنی وجود دارد. 

در ادامه تعدادی از این مثال ها را برایتان عنوان می نماییم ولی با این وجود در برخی موارد برای رفع سردی بیش از اندازه مواد غذایی مصرف شده توصیه هایی نیز در کنار آن برای شما داریم.

اولین گزینه در مورد جذب بیشتر آهن و ویتامین D می باشد:

در این نمونه و در رابطه با مصرف همزمان ماهی و ماست می بایست این نکته را خاطر نشان کرد این مواد غذایی هر دو سرد هستند و مردم خونگرم جنوب برای رفع این مشکل از کشمش و گردو همراه با ماهی استفاده می نمایند که تاثیر بسزایی دارد. 

مثال های بعدی در رابطه با جذب بیشتر ویتامین های A، D، K و همچنین راهکاری برای کشتن سلول های سرطانی است

چربی میوه ای مانند آوواکادو مشابه گردو و یا انواع دیگر چربی های طبیعی در مواد غذایی مختلف است لذا چنانچه تمایلی به مصرف آوواکادو ندارید می توانید از جایگزین ها استفاده کنید. 

فراموش نکنیم که مواد غذایی مصرف شده یکی از راهکارهای سالم بودن است در کنار آنها بایستی به فکر سالم بودن افکار و همچنین ورزش برای هر دو این موارد نیز باشیم. 

به طور مثال برخی افراد تلاش می کنند تا از وسایل نوستالژیک و طبیعی بیشتر استفاده کنند مانند استفاده از انواع کالاهای حصیری که نمونه های آن را می توانید در اینجا مشاهده کنید.